FGG.1B.302.CYCD62
Description
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
DataSheet
FGG.1B.302.CYCD62 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:2
Shell Size - Insert:302
Mounting Feature:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C