FGJ.1B.306.CLLD62
Description
CONN PLUG FMALE 6P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGJ.1B.306.CLLD62 PDF
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:6
Shell Size - Insert:306
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C