8D125ZC37PB
Description
CONN RCPT MALE 37POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D125ZC37PB PDF
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:37
Shell Size - Insert:25-37
Fastening Type:Threaded
Orientation:B
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Green Zinc Cobalt
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Green
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C