DTS20G09-98PA-6149
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
VIGOR # :
Description
DTS20G09-98PA-6149
Catalog
Circular Connectors
DataSheet
DTS20G09-98PA-6149 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Type:-
Number of Positions:-
Shell Size - Insert:-
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:-
Mounting Feature:-
Termination:-
Fastening Type:-
Orientation:-
Shell Material:-
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:-
Color:-
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:-
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PLA1G022C14
PLA1G022C14
CIRCULAR
983-6SE16-10S7
983-6SE16-10S7
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
MS3111J20-16P
MS3111J20-16P
CONN RCPT MALE 16P GOLD SLDR CUP
SiT3373AI-4B3-30NE614.000000Y
SiT3373AI-4B3-30NE614.000000Y
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ HCSL
TK31A60W,S4VX
TK31A60W,S4VX
MOSFET N-CH 600V 30.8A TO220SIS
HM2P65PDF2T5N9LF
HM2P65PDF2T5N9LF
CONN HEADER 169POS 2MM PRESS-FIT