MS24266R22T12SY
Description
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
DataSheet
MS24266R22T12SY PDF
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:12 (Power)
Shell Size - Insert:22-12
Shell Size, MIL:H
Termination:Crimp
Fastening Type:Threaded
Orientation:Y
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.152" (29.26mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C