CN0966B24G30SN-200
Description
CONN PLUG FMALE 30POS GOLD CRIMP
DataSheet
CN0966B24G30SN-200 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:30 (Power)
Shell Size - Insert:24-30
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Cadmium over Nickel
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Ground, Self Locking
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.235" (31.37mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C