M83723/75W18317
Description
CONN PLUG FMALE 31POS GOLD CRIMP
DataSheet
M83723/75W18317 PDF
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:31 (Power)
Shell Size - Insert:18-31
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:7
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Olive Drab
Shielding:Unshielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C