BACC63CB16-24P7
Description
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63CB16-24P7 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:24 (Power)
Shell Size - Insert:16-24
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Termination:Crimp
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:7
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.758" (19.25mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C