CN0966B24S30P10-140
Description
CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
DataSheet
CN0966B24S30P10-140 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:30 (Power)
Shell Size - Insert:24-30
Fastening Type:Threaded
Orientation:10
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Ground, Self Locking
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.235" (31.37mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C