M55339/31-30001
Manufacturer
SV Microwave (Amphenol SV Microwave)
VIGOR # :
Description
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM
Catalog
Coaxial Connectors (RF) - Adapters
DataSheet
M55339/31-30001 PDF
Type Description
Series:SMA
Package:Bulk
Part Status:Active
Adapter Type:Jack to Jack
Conversion Type:Same Series
Adapter Series:SMA to SMA
Center Gender:Female to Female
Convert From (Adapter End):SMA Jack, Female Socket
Convert To (Adapter End):SMA Jack, Female Socket
Impedance:50Ohm
Style:Straight
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Fastening Type:Threaded, Threaded
Frequency - Max:18 GHz
Ingress Protection:-
Center Contact Plating:Gold
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ADP-NF-NF-B-W
ADP-NF-NF-B-W
CONN ADAPT N JACK TO N JACK
AD-QMAJQMAJ-1
AD-QMAJQMAJ-1
QMA JACK TO QMA JACK ADAPTER 50
242202
CONN ADAPT SMB PLUG TO SMC JACK
RN73R1JTTD2611D10
RN73R1JTTD2611D10
RES 2.61K OHM 0.5% 1/10W 0603
M55339/31-30001
M55339/31-30001
V24A12E300BF2
V24A12E300BF2
DC DC CONVERTER 12V 300W