RBD-50-M-01
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
VIGOR # :
Description
CONN BNC PLUG R/A 50 OHM SOLDER
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
RBD-50-M-01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Style:BNC
Connector Type:Plug, Male Pin
Contact Termination:Solder
Shield Termination:Solder
Impedance:50Ohm
Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Right Angle
Mounting Feature:-
Cable Group:RG-58, 141, 142, 303, 400
Fastening Type:Bayonet Lock
Frequency - Max:4 GHz