02K249-40ML5
Manufacturer
Rosenberger
VIGOR # :
Description
CONN RPC2.92 JCK ST 50OHM EDGEMT
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
02K249-40ML5 PDF
Type Description
Series:RPC
Package:-
Part Status:Active
Connector Style:2.92mm
Connector Type:Jack, Female Socket
Contact Termination:Solder
Shield Termination:Solder
Impedance:50Ohm
Mounting Type:Board Edge, Cutout; Surface Mount
Mounting Feature:-
Cable Group:-
Fastening Type:Threaded
Frequency - Max:40 GHz
Number of Ports:1
Features:-
Housing Color:Gold
Ingress Protection:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1.0MM MALE SPARKPLUG CONNECTOR
EMPCB.SMAFSTJ.B.HT
EMPCB.SMAFSTJ.B.HT
CONN SMA JACK STR 50OHM EDGE MNT
9311-60035-TD
9311-60035-TD
CONN SMP PLUG STR 50OHM EDGEMNT
AA0603FR-07243RL
AA0603FR-07243RL
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0603
SiT3372AC-4B9-33NY75.000000Y
SiT3372AC-4B9-33NY75.000000Y
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-1B2-25NZ10.000000T
SiT3372AI-1B2-25NZ10.000000T
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
02K249-40ML5
02K249-40ML5