
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2.92mm |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Connector Style: | 2.92mm |
| Connector Type: | Jack, Female Socket |
| Contact Termination: | Compression |
| Shield Termination: | Screw |
| Impedance: | 50Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Mounting Feature: | Flange |
| Cable Group: | - |
| Fastening Type: | Threaded |
| Frequency - Max: | 40 GHz |
| Number of Ports: | 1 |
| Features: | Mounting Hardware |
| Housing Color: | Silver |
| Ingress Protection: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 300 |
Current price of SF1521-60070-2S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
WR-SMP_CABLE CONENCTOR_STRAIGHT
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
FIXED IND 15UH 2.1A 60 MOHM TH
CONN 2.92MM JACK STR 50 OHM SMD
RELAY UNIT 12STEP 24VDC
CONN STRAIN RELIEF BLACK