R180415007
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
VIGOR # :
Description
NEX 10 F STR SQFP SD.085 C50
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
R180415007 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Style:NEX10
Connector Type:Jack, Female Socket
Contact Termination:Solder
Shield Termination:Solder
Impedance:50Ohm
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Cable Group:RG-405 (.085" Semi Rigid)
Fastening Type:Threaded
Frequency - Max:20 GHz
Number of Ports:1
Features:-
Housing Color:-
Ingress Protection:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
F304VC
F304VC
CONNECTOR F MALE
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB
VLMY1500-GS08
VLMY1500-GS08
LED YELLOW 0402 SMD
FC5AQCCGF12.0-T1
FC5AQCCGF12.0-T1
CRYSTAL 12MHZ 12PF SMT
R180415007
R180415007
NEX 10 F STR SQFP SD.085 C50