T3P16FS1LY
Description
CONN SOCKET 16AWG GOLD SLDR CUP
DataSheet
T3P16FS1LY PDF
Type:Machined
Pin or Socket:Socket
Contact Termination:Solder Cup
Wire Gauge:16 AWG
Contact Material:Brass
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:15.0µin (0.38µm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZN0202500101
ZN0202500101
CONN SOCKET 14-16AWG SILVR CRIMP
CONN SOCKET 18-22AWG GOLD CRIMP
CONN PIN 28-30AWG GOLD CRIMP
TOOL HAND CRIMPER MODULAR SIDE
T3P16FS1LY
T3P16FS1LY
CDR01BX222BKZSAR
CDR01BX222BKZSAR
CAP CER 2200PF 100V BX 0805