SM14M-1S6
Description
CONN PIN 14AWG GOLD CRIMP
DataSheet
SM14M-1S6 PDF
Type Description
Series:Trim Trio® SM/SC-M
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Contact Termination:Crimp
Wire Gauge:14 AWG
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:29.5µin (0.75µm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN SOCKET 16-18AWG TIN CRIMP
AT62-16-0644
AT62-16-0644
CONN SOCKET 18-20AWG GOLD CRIMP
CONN SOCKET 10AWG GOLD CRIMP
SM14M-1S6
SM14M-1S6
CONN PIN 14AWG GOLD CRIMP
22PTFESTRBLU100
22PTFESTRBLU100
HOOKUP STRND 22AWG 600V BLU 100'
09031
CLASP REPLACEMENT FOR 9028
MIC2225-G4YMT-TR
MIC2225-G4YMT-TR
IC REG DL BUCK/LNR 2MHZ 10TMLF