DD15M200T20
Manufacturer
PEI-Genesis
VIGOR # :
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15P SLDR CUP
Catalog
D-Sub Connectors
DataSheet
DD15M200T20 PDF
Type Description
Series:DD
Package:Box
Part Status:Active
Connector Style:D-Sub, High Density
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:15
Number of Rows:3
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Shell Size, Connector Layout:1 (DE, E) High Density
Contact Type:Signal
Flange Feature:Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination:Solder Cup
Shell Material, Finish:Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:Flash
Ingress Protection:IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):5A
Backset Spacing:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN D-SUB PLUG 27POS SLDR CUP
A-DS 25 A/KG-T2S
A-DS 25 A/KG-T2S
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
DD15M1S50V5X
DD15M1S50V5X
CONN D-SUB HD PLUG 15POS CRIMP
GRM1885C1H470FA01J
GRM1885C1H470FA01J
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
UH1BHE3_A/H
UH1BHE3_A/H
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC
DD15M200T20
DD15M200T20
AT-201(40)
AT-201(40)
RF ATTENUATOR 1DB 50OHM SMA