DBL9W4P500M30LF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN D-SUB PLUG 9POS R/A SLDR
Catalog
D-Sub Connectors
DataSheet
DBL9W4P500M30LF PDF
Type Description
Series:DW
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Style:D-Sub, Combo
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:9 (5 + 4 Power)
Number of Rows:2
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B) - 9W4
Contact Type:Signal and Power
Flange Feature:Housing/Shell (M3)
Termination:Solder
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:-
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):7.5A, 30A