L77TWB21W1SHSV4RRM6
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SLDR
Catalog
D-Sub Connectors
DataSheet
L77TWB21W1SHSV4RRM6 PDF
Type Description
Series:TW
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Style:D-Sub, Combo
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:21 (20 + 1 Coax or Power)
Number of Rows:2
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B) - 21W1
Contact Type:Signal and Coax or Power (Not Included)
Flange Feature:Board Side (4-40)
Termination:Solder
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:16.0µin (0.41µm)
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:-
Current Rating (Amps):7.5A
Backset Spacing:0.406" (10.30mm)