DCMY-17W5P-K87
Manufacturer
VEAM
VIGOR # :
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
Catalog
D-Sub Connectors
DataSheet
DCMY-17W5P-K87 PDF
Type Description
Series:Combo D®, D*M
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Style:D-Sub, Combo
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:17 (12 + 5 Coax or Power)
Number of Rows:2
Mounting Type:Panel Mount
Shell Size, Connector Layout:4 (DC, C) - 17W5
Contact Type:Signal and Coax or Power (Not Included)
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Termination:Solder Cup
Shell Material, Finish:Steel, Tin-Nickel Plated
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:Flash
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):7.5A
Backset Spacing:-
Features:Grounding Indents, Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DB25SA191
DB25SA191
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
L777DFAG15P1AMNRM6
L777DFAG15P1AMNRM6
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
629 SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PLU
SC3308F-220
SC3308F-220
FIXED IND 22UH 1.64A 230 MOHM
Q-0300J0005009i
Q-0300J0005009i
BNC-SJ/BNC-SP G316 9I
DCMY-17W5P-K87
DCMY-17W5P-K87
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
XD9261B2MCER-Q
XD9261B2MCER-Q
HISAT-COT CONTROL 1.5A SYNCHRONO