FCC17C37SB21B
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
DataSheet
FCC17C37SB21B PDF
Number of Positions:37
Number of Rows:2
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:4 (DC, C)
Contact Type:Signal
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):5A
Backset Spacing:0.405" (10.29mm)