981-015-030R121
Manufacturer
NorComp
VIGOR # :
Description
CONN BACKSHELL 15POS 90DEG SHLD
Catalog
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
DataSheet
981-015-030R121 PDF
Type Description
Series:981, ARMOR
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Two Piece Backshell
Number of Positions:15
Cable Type:Round
Cable Exit:90°
Shielding:Shielded
Material:Metal, Zinc Alloy
Plating:Nickel over Copper
Hardware:Assembly Hardware, Grommets
Features:-
Color:Silver
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FCT HOOD
955-037-020R121
955-037-020R121
CONN BACKSHELL 37P 45/180DEG SHD
10326-32J0-000
10326-32J0-000
CONN BACKSHELL 26POS 180DEG SHLD
SiT3372AI-2E2-30NY50.000000T
SiT3372AI-2E2-30NY50.000000T
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
AMPMEFD-66.6666T3
AMPMEFD-66.6666T3
MEMS OSC XO 66.6666MHZ CMOS SMD
981-015-030R121
981-015-030R121