DH-27-CV1B(13)
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
COVER SCREW LOCK FOR 27POS
Catalog
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
DataSheet
DH-27-CV1B(13) PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:-
Number of Positions:-
Cable Type:-
Cable Exit:-
Shielding:-
Material:-
Plating:-
Hardware:-
Features:-
Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HMIK METAL-HOOD LATCH 50P PCDCE
165X11689X
165X11689X
CONN BACKSHELL 37P 40/180DEG SHD
300X11449X
300X11449X
CONN BACKSHELL 50POS 180DEG SHLD
BG-1270F2
BG-1270F2
12V 7.0AH HIGH RATE SLA BATTERY
SiT3372AI-1E2-25NX184.320000X
SiT3372AI-1E2-25NX184.320000X
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
DA16-120US
DA16-120US
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12.2V 16W
DH-27-CV1B(13)
DH-27-CV1B(13)
COVER SCREW LOCK FOR 27POS