
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Easy-On 54548 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Flat Flex Type: | FFC, FPC |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type: | Contacts, Bottom |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Termination: | Solder |
| FFC, FCB Thickness: | 0.30mm |
| Height Above Board: | 0.047" (1.20mm) |
| Locking Feature: | Slide Lock |
| Cable End Type: | Straight, Tapered |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Finish: | Tin Bismuth |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Actuator Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |
| Features: | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Voltage Rating: | 50V |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 9000 |
Current price of 0545481033 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN .5MM HORZ BOTTOM SMD 14POS
0.5 FPC HSG ASSY EASYONST50CKTEM
0.3MM PITCH FRONT FLIP FPC, 33PO
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC