
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Easy-On 52745 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Flat Flex Type: | FFC, FPC |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type: | Contacts, Top |
| Number of Positions: | 13 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Termination: | Solder |
| FFC, FCB Thickness: | 0.30mm |
| Height Above Board: | 0.079" (2.00mm) |
| Locking Feature: | Slide Lock |
| Cable End Type: | Straight, Tapered |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Finish: | Tin Bismuth |
| Housing Material: | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Actuator Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |
| Features: | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Voltage Rating: | 50V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of 0527451333 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN FFC FPC TOP 14POS 1MM R/A
CONN FFC VERT .5MM 35POS
CONN CIC FFC RCPT 7POS 2.54MM
CRYSTAL 24.0000MHZ 7PF SMD
DC DC CONVERTER 12V 6W
FIXED IND 5.1UH 185MA 1.8 OHM TH
CONN FFC TOP 13POS 0.50MM R/A