
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Easy-On 54393 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Flat Flex Type: | FPC |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type: | Contacts, Bottom |
| Number of Positions: | 17 |
| Pitch: | 0.012" (0.30mm) |
| Termination: | Solder |
| FFC, FCB Thickness: | 0.20mm |
| Height Above Board: | 0.077" (1.95mm) |
| Locking Feature: | Flip Lock |
| Cable End Type: | Tapered |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Finish: | Gold |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Actuator Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Features: | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Voltage Rating: | 50V |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 543931781 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FLEX CONNECTOR, 0.50MM PITCH, HE
CONN FFC VERT 40POS 0.50MM SMD
FPC 0.5MM
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ LVPECL
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A