
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ZF5 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Flat Flex Type: | FFC |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type: | Contacts, Bottom |
| Number of Positions: | 30 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Termination: | Solder |
| FFC, FCB Thickness: | 0.30mm |
| Height Above Board: | 0.079" (2.00mm) |
| Locking Feature: | Slide Lock |
| Cable End Type: | Straight |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Finish: | Tin |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Actuator Material: | - |
| Features: | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Voltage Rating: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5012 |
Current price of ZF5-30-01-T-WT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
0.5 FFC ZIF BTM CONT EMBT PKG 4C
FPC 1.0MM
CONN CIC FFC RCPT 7POS 2.54MM
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6660MHZ H/LV-CMOS
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A