SFV26R-2STBE5HLF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN FFC TOP 26POS 0.50MM R/A
Catalog
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
DataSheet
SFV26R-2STBE5HLF PDF
Type Description
Series:SFV-R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Flat Flex Type:FFC, FPC
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type:Contacts, Top
Number of Positions:26
Pitch:0.020" (0.50mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.33mm
Height Above Board:0.071" (1.80mm)
Locking Feature:Slide Lock
Cable End Type:Tapered
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Finish:Gold
Housing Material:Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Halogen Free
Actuator Material:Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Halogen Free
Features:Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating:50V
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Material Flammability Rating:UL94 V-0
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZA-ACNMAN-BN0001
ZA-ACNMAN-BN0001
ZCONNECT PLUG 36(P0.9)/18(P1.8)/
FPC 0.5MM
IMSA-11501S-55B-GFN1
IMSA-11501S-55B-GFN1
CONN FFC R/A .5MM 55POS
SiT3372AC-4B3-28NY80.000000X
SiT3372AC-4B3-28NY80.000000X
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM
SL-SMT 3.50/11/90RF 1.5SN BK B
SFV26R-2STBE5HLF
SFV26R-2STBE5HLF
CONN FFC TOP 26POS 0.50MM R/A