
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Flat Flex Type: | FPC |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type: | Contacts, Bottom |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Termination: | Solder |
| FFC, FCB Thickness: | 0.30mm |
| Height Above Board: | 0.126" (3.20mm) |
| Locking Feature: | - |
| Cable End Type: | Straight |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Finish: | Tin |
| Housing Material: | Thermoplastic, Glass Filled |
| Actuator Material: | - |
| Features: | Solder Retention |
| Voltage Rating: | 50V |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10500 |
Current price of 1-1734798-0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN FFC BOTTOM
0.5 FPC ZIF BTM CONT EMBT PKG 61
FPC 0.5MM
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 1PL
CONN FPC BOTTOM 10POS 1.00MM R/A