
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 52045 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Flat Flex Type: | FFC, FPC |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Connector/Contact Type: | Contacts, Vertical - 1 Sided |
| Number of Positions: | 29 |
| Pitch: | 0.049" (1.25mm) |
| Termination: | Kinked Pin |
| FFC, FCB Thickness: | 0.30mm |
| Height Above Board: | 0.315" (8.00mm) |
| Locking Feature: | - |
| Cable End Type: | Straight |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Finish: | Tin |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester |
| Actuator Material: | - |
| Features: | - |
| Voltage Rating: | 200V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0520452945 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN FFC VERT 24POS 0.50MM SMD
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A
CONNECTOR
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
DIODE ZENER 43V 500MW DO35
XTAL OSC XO 125.003125MHZ HCMOS
CONN FFC VERT 29POS 1.25MM PCB