AX101407
Manufacturer
Belden
VIGOR # :
Description
ADAP. STRIP 3 SC DUPLEX,
Catalog
Fiber Optic Connectors - Adapters
DataSheet
AX101407 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Convert From (Adapter End):-
Convert To (Adapter End):-
Simplex/Duplex:-
Mode:-
Mounting Type:-
Housing Material:-
Ferrule Material:-
Features:-
Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
OPSB1ANNC1N1
OPSB1ANNC1N1
SC/PC ADAPTER, SIMPLEX, LONG-EAR
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX
HRFC-PA1-G1(53)
HRFC-PA1-G1(53)
ADAPTER (STANDARD BODY TYPE)
AFK686M2AH32B-F
AFK686M2AH32B-F
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD
BFC236652822
BFC236652822
CAP FILM 8200PF 5% 400VDC RADIAL