
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HEAVYCON® DD108 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Insert without Contacts |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 108 |
| Size: | B24 |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 250V |
| Current Rating (Amps): | 10A |
| Contact Type: | CK 1.6-ED |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1674710 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN INSERT SOCKET
INSERT MALE 16POS+1GND CLAMP
INSERT MALE 64POS CRIMP
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0805
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
MOSFET N-CH 55V 10A DPAK
INSERT FEMALE 108POS CRIMP