
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HVT.14, HTS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Insert without Contacts |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 14+Ground |
| Size: | 4 |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 400V |
| Current Rating (Amps): | 16A |
| Contact Type: | HVT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 120 |
Current price of 2-1104006-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INSERT FEMALE 10POS CRIMP
MOD RJ45 MALE 8POS
INSERT MALE 24POS HAN DD-PCI-C
RES 20 OHM 1W 1% AXIAL
3.2X2.5 30PPM @25C 30PPM (-40 TO
INSERT FEMALE 14POS+1GND CRIMP
IC CLOCK GENERATOR PLL 64QFN