
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HEAVYCON® B16 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Insert |
| Gender: | Male |
| Number of Positions: | 16+Ground |
| Size: | B16 |
| Termination Style: | Push In |
| Voltage Rating: | 600V |
| Current Rating (Amps): | 13A |
| Contact Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1407734 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
16B SESHV M INS SPRING 6+2/16A 8
INSERT FEMALE 15POS+1GND CRIMP
INSERT FEMALE 6POS SCREW
MOSFET N-CH 55V 80A TO263-3
HC-B 16-I-PT-M-32
CONN RCPT MALE 128POS GOLD SLDR
CONN D-SUB PLUG 36P PNL MNT SLDR