
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HE.16, HTS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Insert without Contacts |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 16+Ground |
| Size: | 6 |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 400V |
| Current Rating (Amps): | 16A |
| Contact Type: | HE/HA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 2-1103639-9 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONTACT INSERT MODULE TYPE OF CO
CRIMP INSERT 8PIN
INSERT FEMALE 6+2POS+1GND CRIMP
RES 66.5 OHM 1% 1/3W 1206
IC REG MULT CONFG ADJ 3.3A 36QFN
TRANSMITTER TOSA
INSERT FEMALE 16POS+GND CRIMP