
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HEAVYCON® B6 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Insert without Contacts |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 6 |
| Size: | B6 |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 600V |
| Current Rating (Amps): | 15A |
| Contact Type: | CK 2.5-ED |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1771024 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INSERT MALE 6POS SOLDER
INSERT MALE 24POS+GND TERM BLOCK
CRIMP INSERT 8PIN
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
PHOTODETECTOR UNTERM SM PIGTAIL
INSERT FEMALE 6POS CRIMP
IC REG