
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Rockstar® DSTV-HD |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Insert |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 16+Ground |
| Size: | 3 |
| Termination Style: | Terminal Block, Curved - Screw |
| Voltage Rating: | 600V |
| Current Rating (Amps): | 10A |
| Contact Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1566330000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INSERT 3POS+1GROUND
INSERT FEMALE 24POS TERM BLOCK
MODULE FEMALE 4POS CRIMP
RES 620 OHM 0.5% 1/5W 0603
CONN HEADER VERT 31POS 2.54MM
CONN PLUG FMALE 43POS GOLD CRIMP
INSERT FMALE 16P+1GND TERM BLOCK