
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HEAVYCON® DD24 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Insert without Contacts |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 24 |
| Size: | B6 |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 250V |
| Current Rating (Amps): | 10A |
| Contact Type: | CK 1.6-ED |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1674655 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MODULE FEMALE 3POS CRIMP
INSERT MALE 10POS TERMINAL BLOCK
INSERT FEMALE 24POS TERM BLOCK
MOSFET N-CH 900V 2.1A TO252-3
IC PWR SWTCH N-CHAN 1:1 16HTSSOP
CONN RCPT FMALE 10P GOLD SLD CUP
INSERT FEMALE 24POS CRIMP