10081530-12278SLF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN SKT RDIMM 240POS PCB
Catalog
Memory Connectors - Inline Module Sockets
DataSheet
10081530-12278SLF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Style:RDIMM
Number of Positions:240
Memory Type:DDR3 SDRAM
Standards:MO-269
Mounting Type:Through Hole
Features:Board Lock, Latches
Mounting Feature:Normal, Standard - Top
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:30.0µin (0.76µm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
10129206-1011013LF
10129206-1011013LF
DDR4 TH ULP
CONN SKT DIMM
10145226-1011P13LF
10145226-1011P13LF
DDR4 288P TH ASSY
ZCAT1325-0530A-BK
ZCAT1325-0530A-BK
FERRITE CORE 100 OHM HINGED 5MM
10081530-12278SLF
10081530-12278SLF
CONN SKT RDIMM 240POS PCB
CABLE FFC 21POS 1.25MM 2"