RVAIJ2UBK-B24
Manufacturer
Belden
VIGOR # :
Description
JACK CAT 6A UTP RJ45 BLK 1=24
Catalog
Modular Connectors - Jacks
DataSheet
RVAIJ2UBK-B24 PDF
Type Description
Series:DataTuff®
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Jack
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Number of Ports:1
Number of Rows:1
Mounting Type:Panel Mount
Orientation:Straight
Termination:IDC
Shielding:Unshielded
Ratings:Cat6a
Features:Latch Lock
LED Color:Does Not Contain LED
Ingress Protection:IP20
Tab Direction:Down
Contact Material:Nickel
Contact Finish:Gold
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED
GDLX-A-64-50
GDLX-A-64-50
MODJACK LOW/PROF RT< 6P4C P/S BL
SK36
SK36
3A -60V - SMC (DO-214AB) - RECTI
RVAIJ2UBK-B24
RVAIJ2UBK-B24
JACK CAT 6A UTP RJ45 BLK 1=24
FWUYL7575KAM024
FWUYL7575KAM024
OM5 SIG CORE 24F TRUNK LSZH
MX25L1606EZUI-12G
MX25L1606EZUI-12G
IC FLASH 16MBIT SPI 86MHZ 8USON