10037501-002LF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN MOD JACK 6P2C VERT UNSHLD
Catalog
Modular Connectors - Jacks
DataSheet
10037501-002LF PDF
Type Description
Series:10037501
Package:Tube
Part Status:Active
Connector Type:Jack
Number of Positions/Contacts:6p2c (RJ11)
Number of Ports:1
Number of Rows:1
Mounting Type:Through Hole
Orientation:Vertical
Termination:Solder
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Features:Board Lock
LED Color:Does Not Contain LED
Ingress Protection:-
Tab Direction:Down
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Finish:Gold, GXT™
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RJE711881372
RJE711881372
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED
RJE031880120H
RJE031880120H
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD
RJHSE508LA1
RJHSE508LA1
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD
S8-4150/TR7
S8-4150/TR7
DIODE ARRAY GP 50V 400MA 8SOIC
PSMN1R7-25YLD,115
PSMN1R7-25YLD,115
PSMN1R7-25YLD - N-CHANNEL 25V, 1
IXTU44N10T
IXTU44N10T
MOSFET N-CH 100V 44A TO251