TM2REA-1210-64(50)
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN MOD JACK 10P10C R/A UNSHLD
Catalog
Modular Connectors - Jacks
DataSheet
TM2REA-1210-64(50) PDF
Type Description
Series:TM-DS
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Jack
Number of Positions/Contacts:10p10c (RJ50)
Number of Ports:2
Number of Rows:1
Mounting Type:Through Hole
Orientation:90° Angle (Right)
Termination:Solder
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Features:Board Lock
LED Color:Does Not Contain LED
Ingress Protection:-
Tab Direction:Up
Contact Material:-
Contact Finish:Gold
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MICRO HDW K 9-51 JACKS
RJHSE7366A2
RJHSE7366A2
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHLD
RJHSEJF86
RJHSEJF86
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHLD
DZ-2R5D105G4T
DZ-2R5D105G4T
CAP 1F -20% +80% 2.5V T/H
SMAJ64CA-HF
SMAJ64CA-HF
DIODE TVS 64V 400W SMA BI-DIR