SS-666602S-A-PG4-AC-50
Manufacturer
Stewart Connector
VIGOR # :
Description
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED
Catalog
Modular Connectors - Jacks
DataSheet
SS-666602S-A-PG4-AC-50 PDF
Type Description
Series:66
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Jack
Number of Positions/Contacts:6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25)
Number of Ports:2
Number of Rows:1
Mounting Type:Through Hole
Orientation:90° Angle (Right)
Termination:Solder
Shielding:Shielded, EMI Finger
Ratings:-
Features:Board Guide
LED Color:Does Not Contain LED
Ingress Protection:-
Tab Direction:Down
Contact Material:-
Contact Finish:Gold
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
E526X-XX0XXX-L
E526X-XX0XXX-L
IC CHIP
E5364-3800Y5-L
E5364-3800Y5-L
IC CHIP
E556X-C0L02X
E556X-C0L02X
SiT3372AC-1E9-33NX184.320000X
SiT3372AC-1E9-33NX184.320000X
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
SiT3372AI-1B3-28NE148.350000Y
SiT3372AI-1B3-28NE148.350000Y
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
VI-J7K-EY-B1
VI-J7K-EY-B1
DC DC CONVERTER 40V 50W