FN9274B-15-05
DataSheet
FN9274B-15-05 PDF
Voltage - IEC:-
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Number of Positions:2
Mounting Type:Panel Mount, Flange
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features:-
Features:Front Side Mount
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.50mm x 21.50mm