FN9222SR-10-06
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
DataSheet
FN9222SR-10-06 PDF
Voltage - IEC:-
Current - UL:10A
Voltage - UL:250VAC
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features:-
Features:Bleed Resistor
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 29.40mm x 20.80mm
Panel Thickness:0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)
Material Flammability Rating:UL94 V-2
Ingress Protection:IP40
Approval Agency:CQC, CSA, ENEC, UL
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
06SB4
06SB4
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
PWR ENT RCPT NEMA6-50 STR SCREW
CA15902_VERONICA-SQ-SE
CA15902_VERONICA-SQ-SE
LENS CLEAR 189DEG ADHESIVE TAPE
FN9222SR-10-06
FN9222SR-10-06
MA410T
MA410T
400A AC TRUE RMS CLAMP METER + N
AA0805FR-07442RL
AA0805FR-07442RL
RES SMD 442 OHM 1% 1/8W 0805