FN9222S1-15-07
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
DataSheet
FN9222S1-15-07 PDF
Voltage - IEC:-
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Wire Leads
Switch Features:-
Features:-
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Panel Thickness:0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)