FN9226-3-02
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
DataSheet
FN9226-3-02 PDF
Type Description
Series:FN 9226
Package:Bulk
Voltage - IEC:-
Current - UL:3A
Voltage - UL:250VAC
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle
Termination:Solder
Switch Features:-
Features:-
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 34.40mm x 22.60mm
Panel Thickness:0.224" (5.70mm)
Material Flammability Rating:UL94 V-2
Ingress Protection:IP40
Approval Agency:CSA, ENEC, SEMKO, UL
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6ESRM-3
6ESRM-3
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
5120 APPLIANCE INLET FILTER 4A -