FN9244EU-15-06
DataSheet
FN9244EU-15-06 PDF
Type Description
Series:FN 9244E
Package:Bulk
Voltage - IEC:-
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Mounting Type:Panel Mount, Flange
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features:-
Features:Earth Line Choke, Front or Rear Side Mount
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.50mm x 21.50mm