FN9222S1B-12-07
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
DataSheet
FN9222S1B-12-07 PDF
Type Description
Series:FN 9222
Package:Bulk
Voltage - IEC:-
Current - UL:12A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Accomodates a Fuse:No
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Wire Leads
Switch Features:-
Features:Bleed Resistor
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Panel Thickness:0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)