PX0718/3/15/ST
Description
PWR ENT MOD IN/OUT IEC320-2-2F
DataSheet
PX0718/3/15/ST PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Connector Style:IEC 320-2-2/F; IEC 320-C14
Connector Type:Receptacle, Female Sockets; Receptacle, Male Blades - Module
Current - IEC:10A
Voltage - IEC:250VAC
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:Unfiltered - Commercial
Accomodates a Fuse:Yes (Fuse Not Included)
Number of Positions:3 per connection (4)
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Switch Features:-
Features:-
Fuse Holder, Drawer:Fuse Holder
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 32.50mm x 103.30mm
Panel Thickness:0.059" (1.50mm)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Ingress Protection:-
Approval Agency:cULus
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-2E3-33NE540.000000Y
SiT3373AI-2E3-33NE540.000000Y
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
34450
ESD SHP TRVLR YL 10X12" 10PK
XLH326024.000000X
XLH326024.000000X
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD